Chcete být bohatí? Sázejte, podnikejte nebo budujte kariéru
18. 4. 2007 – 9:41 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:
Pravděpodobnost zbohatnutí je však jen velmi malá. Ostatně většina z nás již sázení zkoušela bez výrazných výsledků. Jak se po studiu prosadit v práci? Poslouchetjte a vnímejte ty zkušené.
Mnohem efektivnější, je věnovat se práci, která nás baví a hlavně jí rozumíme. Samozřejmně nespornou výhodu v budování kariéry mají lidé s prestižním vysokoškolským vzděláním. I když je pravda, že to některé životní zkušenosti nenahradí v životopisu vysokošlské vzdělání přeci jen váhu má.
Neuč se, život tě naučí
To bylo dříve velcie olíbené heslo. Dříve, v dobách totalitního režimo bylo skutečně moderní zkrátit svá studia na co nejkratší možnou dobu. Pak jste totiž mohli jít budovat po boku svých dělnických soudruhů lepší stát.
I když je dnes doba, kdy se studium velmi podporuje a je o něj opravdu velký zájem, nemusí se ztratit ani šikovný středoškolák.
Ne každý má možnost studovat vysokou školu. Někoho donutí jít pracovat sociální a finanční problémy v rodině, jiný má zas možnost hned po střední škole nastoupit na zajímavé pracovní místo. Někteří studenti hned po střední škole odjedou sbírat zkušenosti do zahraničí, což je také velký plus. Přeci jen dnes kariéru bez minimálně jednoho světového jazyka neuděláte.
Když se to vše shrne, má šanci opravdu každý kdo má zájem. Bohužel, nebo bohudík všechno stojí nějakou námahu a píli. Ať už patříte mezi vysokoškoláky, nebo šikovné středoškoláky, musíte hezkých pár let dřít na sebevzdělávání, poslouchat, vnímat své okolí a úspěšné kolegy.
Z osobní zkušenosti mohu také doporučit nebát se od začátku přicházet se zajímavými nápady a inovacemi. I když je třeba si dát pozor na unáhlenost. Není dobré představovat své nápady, pokud si nejste jisti, že opravdu rozumíte prostředí ve klterém jste. To co se vám zdá jako perfektní nápad, však může mít i druhou stranu mince, na kterou vy nevidíte.
Zdánlivě o něco horší situaci máte pokud bydlíte v regionu. Pokud máte možnost vyřešit dopravní problém, nebo bydlení, nebojte se vyrazit do města, kde je velký nedostatek šikovných a schopných lidí, tedy do Prahy. V Praze sídlí většina velkých společností a pracovat pro některou z nich je vždy dobrý „zářez“ v životopisu. Pozor však na příliš časté střídání zaměstnání. Pokud pracovat teprve začínáte a máte štěstí, že jste narazili na obor který vás baví, držte se ho co nejdéle. A zase.. je třeba poslouchat a vnímat ty úpěšné a snažit se pro firmu udělat práci tak dobře, aby jste postoupili na vyšší pozici.
A co když chcete radši sázet?
No tak alespoň opatrně. Všeobecně se doporučuje si vyčlenit pravidelnou částku kterou jste ochotni obětovat na sázení. Předem stanovenou maximální částku dodatečně nezvyšujte. Stanovte si předem, jaké výše smí dosahovat Vaše ztráty.
Sázet se dá samozřejmně na cokoliv, sport, politika, nebo prostě jenom sportku. Věnujte se sázení s rozvahjou a sázejte tam kde máte alespoň nějaké zanlosti. Sázet na to, že „odvážnému štěstí přeje“, nebo „risk je zisk“, se ne vždy vyplatí.
Nejstarší a nejpopulárnější domácí číselná loterie Sportka byla poprvé vylosována 22. dubna 1957. Při posledním losování v neděli 15. dubna 2007 se štěstí usmálo na sázejícího, který si vsadil v jedné z čerpacích stanic ve středočeském regionu a ve druhém tahu Sportky vyhrál 35 310 946 Kč!
No, někomu se to prostě občas podaří. Mám dvě hesla které je dobré mít vždy při ruce: „Přej a Bude Ti přáno“ a „Jak si kdo ustele, tak si lehne“. Přeji všem hodně úspěchů ať v sázení, nebo podnikatelské a pracovní kariéře.
Martin Slapnička, šefredaktor